Metrosan Hakkında

Metrosan kurulduğu 1997 yılından bugüne, endüstrinin değişik alanlarında, ileri teknoloji ve bilgi birikimi gerektiren projelerin tasarım ve üretimlerini gerçekleştirmiştir.

2005 yılından bu yana edindiği üretim deneyimi ve teknolojik altyapı, biyomedikal sektörde (omur- ga cerrahisi), yerli ve yabancı firmalara OEM olarak üretim yapan etkili bir firma olmasını sağlamıştır. Biyomedikal sektörde hedeflediği başarılara ulaşmak ve uluslararası platformda lider bir firma olma adımlarını hızlandırmak amacıyla, 2009 yılında yatırım yaparak, M.O.S.B.’de modern bir fabrika ve teknoloji alt yapısı kurmuştur. Mart 2010’dan bu yana M.O.S.B’de, fiziksel şartları dünya standartlarında olan fabrika organizasyonuyla, 4800 m2 kapalı alana sahip tesiste çalışmalarını sürdürmektedir. Yurt içi ve yurt dışı müşteri projelerinin tasarımından başlayıp, seri üretimin tüm safhalarını kendi bünyesinde gerçekleştirerek, son kullanıcıya hazır hale getiren, sektörün gerekleri doğrultusunda tüm ulusal ve uluslararası kalite, yönetim ve ürün belgeleriyle müşterilerine sunan Metrosan, yeni tesisinde farklı alanlarda yetenek ve tecrübesini geliştirerek sektörlere hizmet vermektedir.

Tasarımın, üretimin ve ürünün tüm safhaları belgelendirme kuruluşları, Sağlık Bakanlığı ve müşterilerimiz tarafından, sürekli denetimden geçmektedir. Metrosan, bu denetimlerin vermiş olduğu disiplinle çalışmayı ilke edinmiştir.

Metrosan, yüksek teknolojiye sahip, üretim ve kalite kontrol cihazlarının yetenekleriyle, uzman yerli ve yabancı çalışanlarıyla, güçlü sermaye yapısının vermiş olduğu güvenle çalışmalarına devam etmektedir. Bu güven sayesinde makine ve bilgi teknolojisi yatırımını aralıksız sürdürerek, sağlık sektöründe, dünya çapında saygın ve aranılan bir firma olma yolunda ilerlemektedir. Bu alandaki tecrübesini, önümüzdeki yıllarda altyapısını hazırlamış olduğu havacılık ve savunma sanayi gibi sektörlerde kullanarak vizyonunu geliştirmeye devam etmektedir.